Nowy sposób na wydłużenie trwałości filtrów DPF

W wyniku ewolucji motoryzacji zmianie uległy również filtry cząstek stałych. Eksploatacja samochodu wiąże się z postępującym zapychaniem lub uszkodzeniem filtru cząstek stałych. Wymiana takiego filtru jest bardzo kosztowna, ale jest na to sposób. Z pomocą specjalnych urządzeń możemy okresowo regenerować filtr DPF.
Firma Kaliński z Chyb koło Poznania ma wieloletnie doświadczenie w zajmowaniu się układami wydechowymi. Jest na bieżąco w zmieniających się światowych trendach i kwestiach dotyczących regeneracji. Jest jedną w Polsce firmą, która zakupiła brytyjską maszynę marki Hartridge. Dzięki niej dokonuje dokładnej i szybkiej regeneracji filtrów cząstek stałych. Działanie tej maszyny nie ogranicza się tylko do pojazdów ciężarowych czy osobowych, przy jej pomocy można także oczyścić filtr w maszynach budowlanych i rolniczych.

Sposób działania HARTRIDGE 300

Urządzenie marki Hartridge sprawnie usuwa sadze i popiół, dlatego wydłuża sprawność filtrów DPF. Maszyna wykorzystuje sprężone powietrze, aby dokładnie wydmuchać zgromadzone zanieczyszczenia. Jednak ta metoda nie sprawdza się, gdy filtr jest w bardzo dużym stopniu zapchany. W takim wypadku filtr wypala się w specjalnym piecu kilka godzin, aby poluzować zgromadzoną na nim sadzę i popiół. Po tym czasie filtr DPF poddaje się ponownie procesowi regeneracji.

Co wyróżnia metodę regeneracji?

Urządzenia marki Hartridge potrzebują niewiele czasu do przeprowadzenia regeneracji. Kiedy wypalanie filtru nie jest konieczne, to proces czyszczenia zajmuje nie dłużej niż godzinę. Dzięki temu można wykonać taką usługę szybko i sprawnie (http://dpfecoserwis.pl/oferta/wypalanie-serwisowe-filtrow-dpf). Oprócz technologii wykorzystującej sprężone powietrze, to regeneracja filtra DPF pozwala usnąć wszystkie nagromadzone w nim zanieczyszczenia bez negatywnego wpływu na sam filtr. Metoda ta jest znacznie bardziej skuteczna od zwykłego płukania wodą. Hartridge 300 to urządzenie, które z powodzeniem możemy zaliczyć do ekologicznych. Popiół i sadza zebrane w czasie pracy są jedynymi ubocznymi produktami jego działania, które są następnie przekazywane do recyklingu.

Metoda regeneracji technologią przyszłości

Z roku na rok wzrasta popularność regenerowanych części na polskim rynku. Dzięki pojawienie się na urządzeniu firmy Hartridge czyszczenie filtrów DPF jest szybsze, dokładniejsze i ekologiczne. Te cechy z pewnością wyróżniają się na tle konkurencji.

Ilustracje pobrano ze strony: dpfecoserwis.pl .