Peeling kawitacyjny – co to jest?

Każda kobieta stara się dbać o swoją cerę w najlepszy możliwy sposób. Oczyszczanie, demakijaż, maseczki, kremy – wszystkie te zabiegi wykonywane regularnie wspaniale działają na skórę. Jednak nie należy zaniedbywać bardzo ważnego etapu dbania o cerę, jakim jest złuszczanie martwych komórek skóry. Złuszczanie najlepiej wykonać w formie peelingu kawitacyjnego w gabinecie kosmetycznym pod fachowym okiem. 

Opracowanie: http://fryzjerwokulski.pl

O co chodzi w peelingu kawitacyjnym? 
Jest to zabieg kosmetyczny wykonywany przy użyciu narzędzia ze szpatułą. Specjalne ultradźwiękowe wibracje powodują złuszczanie naskórka w delikatny i kontrolowany sposób.  Dodatkowo skóra na twarzy i dekolcie jest delikatnie masowana, przez co poprawia się mikrokrążenie w niej. Zabieg świetnie się sprawdza u osób z wrażliwą cerą, które nie mogą stosować inwazyjnych peelingów mechanicznych.

Jak wygląda zabieg?
Pierwszym krokiem jest dokładnie oczyszczenie cery. Zabieg musi być przeprowadzony na zwilżonej skórze, ponieważ tylko wtedy ultradźwięki mają szansę zadziałać. Najczęściej w tym celu używa się soli fizjologicznej. Następnie szpatułą przeprowadza się zabieg na całej twarzy. Peeling kawitacyjny to bardzo dobry sposób na przygotowanie cery pod inne zabiegi kosmetyczne, na przykład odżywcze zabiegi pielęgnacyjne. 

Kto może korzystać z zabiegu? 
Tak naprawdę nie ma większych ograniczeń. Peeling kawitacyjny jest często wybierany przez osoby z wrażliwą cerą, ponieważ dokładnie oczyszcza, ale jest dosyć łagodny. Zabieg jest polecany dla osób z cerą naczynkową. Jedynym ograniczeniem mogą być stany zapalne i łuszczyca. Również kobiety w ciąży będą musiały zrezygnować z takiego sposobu pielęgnacji. 

Co ile można powtórzyć zabieg? 
Jest to kwestia indywidualna, która najlepiej konsultować z kosmetyczką. Ona dobierze częstotliwość zabiegu do stanu skóry. Najczęściej polecane jest powtarzanie zabiegu co miesiąc, ale nie ma przeszkód, by skorzystać przed ważnym wydarzeniem z peelingu jednorazowo. 

Co daje peeling kawitacjny?
Po zabiegu skóra jest promienna i odświeżona. Cera jest czyszczona z zaskórników czy zanieczyszczeń. Peeling kawitacyjny może również nieco zniwelować zmarszczki, a poprawione mikrokrążenie sprawi, że cera wygląda dużo lepiej.